Batman kiralanabilir daireler

Neden Biz?

Aslında bu soruya cevap vermeden evvel, görevi gereği hiç bilmediği bir memlekete giden bir insanın nelerle karşılaşmaktan korktuğunu ve neleri görmeyi arzu ettiğini, empati yapmak suretiyle ve objektif bir şekilde, tespit etmemiz gereklidir. Örneğin bu durumda bulunan bir Öğretmenimiz sahi nelerden korkar ya da nelerle karşılaşmayı arzu eder?

 • Gideceği yere sadece bavuluyla gitmek ister. Çünkü daha önceki görev yerinde satın aldığı ev eşyasının tamamı başına bela olmuştur. Satsa satılmaz; atsa atılmaz. Nakletmek isterse bir ton masraf. Gideceği yerde yenisini alsa yine bir ton masraf ve bitmek tükenmek bilmeyen ve çoğu zaman görev süresini bile aşan taksitler.. Yani masraf etmekten korkar !
 • Gideceği yerde kendi ihtyaçlarına göre dizayn edilmiş ve yeteri kadar eşyayla donatılmış bir ev olup olmadığı hususunda endişe eder.
 • Gideceği yerin şehir merkezinde olmasını arzu eder. Çünkü daha güvenlidir, daha konforludur ve her yere erişimi, fazla zaman ve para harcamadan, mümkündür.
 • Kişisel özgürlüğün ve özel hayatın tavan yaptığı 21. yy'da farklı yaşam tarzına sahip biri veya birileriyle yaşamak zorunda kalabilir miyim korkusu yaşar. Tabi ihtiyaçlarına karşılık gelecek ebatta bir daire bulmazsa Batman’ın meşhur 200-300 m2’lik dairelerinden birinde kendisini, hiç arzu etmediği halde, beş meslektaşıyla birlikte yaşamak zorunda kalmış bulabilir.
 • Gideceği yerde güvenlik ister, güven ister, temizlik ister, ilgi ister. Bozulan elektrik prizinin veya çeşmesinin 30 gün sonra değil; 30 dakika içinde bedelsiz değiştirilmesini ister. Patlayan 5 TL'lik ampülüyle kendisi uğraşıp 15 TL'lik zamanını harcamak istemez..
 • Teminat ister. Kullanacağı evdeki eşyaların sigortalı olmasını ister. Tabağı kırınca depozitosundan kesilsin istemez. Kırılan çanağın, çömleğin, tabağın veya kaybolan çatal ve bıçağın bedelinin ödetilmesi, her yerde ve kiracıda bir antipati yaratır. 
 • "Evi kiraya verdim; kiramı alırım başka işe karışmam" deyip gerisini düşünmeyen bir mal sahibi istemez. Sorunlarına derhal çözüm getirecek; mesela su akıtan klimasına, yayını bozulan televizyonuna veya kopan koltuk ayağına derhal müdahele edecek tamirci çağıracak bir görevli görmek ister.
 • Bahçesine çıktığı zaman oturabileceği, dinlenebileceği ve kitabını okuyabileceği, bilgisayarını açıp çayını yudumlayıp özgürce ücretsiz internete bağlanabileceği bir yer ister..
 • Gece yatarken dışarıda birilerinin onu koruduğunu ve güvenliğiyle ilgilendiğini bilmek ister. Hani tam kapasiteyle çalışan 5 adet gece görüşlü kamera sistemi de güvenliği açısından hiç de fena değil.. Jiletli tellerle desteklenmiş bahçe duvarı ve içeriden çift noktadan güvenlik zincirleriyle donatılmış balkon kapıları da cabası.
 • Dilenciymiş, pazarlamacıymış… kimse tarafından rahatsız edilmemeyi ister..
 • Tayini başka şehre mi çıktı? ya da hamilelik iznine mi çıktı? Emekli mi oldu veya istifa mı etti mesleğinden?.. sorun yok.. bir de sözleşmenin feshiyle uğraşmamak ister.. Durumunu belgelendirir ve sözleşmesinin derhal, tazminatsız ve karşılıklı olarak feshedilmesi için anlayış ister.
 • En önemlisi de tayini çıktığında veya emekli olduğunda yanında sadece gelirken getirdiği bavuluyla yola düşmek ister.. ikinci elciye eşyaları satmak yok.. nakliye ödemek yok.. zarar etmek yok.. Sevgili Öğretmenimiz bunu ister.
 • Haftasonları fitness yapabileceği, saunasında bedenindeki toksinleri def edeceği bir salona gitmek ister.. “Hani bir de ücreti olmasa bu hizmetin” der kendi kendine.. (01.01.2017 tarihinden itibaren Perugino 6 adlı binamızın bodrum katında saunalı bir Fitness Salonumuz hizmete girecek ve ücretsiz olarak farklı günlerde bayan ve erkek kiracılarımıza hizmet verecektir). Kiracı konfor ister; ilgi ister; değerli olduğununun bilinmesini ister.
 • Kiracı Öğretmenimiz Sözleşmeci Tarafların Eşitliği prensibiyle hazırlanmış bir Kira Sözleşmesi ister. Kefil mi? Kefil ihtiyacı duyana kiralama yapmayan bir mal sahibi ister.
 • Özetle Kiracı, Batman'a gelirken vazgeçmek zorunda kaldıklarını bir nebze unutturacak samimi, sıcak, ekonomik ve sorunsuz bir yuva ister.İşte NEDEN BİZ? sorusuna verilecek bu kadar, belki daha da fazla, cevabımız var. Dayalı döşeli dairesini bizden kiralamanın işte bu kadar çok ve gerekçeli sebebi vardır. Sizleri en kısa zamanda misafir etme dileğiyle muhtemel ve müstakbel kiracılarımızın tamamına şimdiden Batman'daki yuvanıza hoş gelin diyoruz. Webmail Facebook Twitter Linkedin